דיקור סיני גניקולוגיה ופריון

רשימת הנושאים

סוגי הדימומים בזמן מחזור (ווסת) ומשמעותם בעיני הרפואה הסינית- חלק שני

ווסת עם דימום חזק / מחזור חזק

איך מגדירים דימום חזק?

כמות הדם המופרשת במהלך המחזור משתנה מאישה לאישה. רוב הנשים מאבדות כ 30-40 מיליליטר דם בווסת. דימום חזק, מוגדר כהפרשה של כ 60-80 מיליליטר דם (כמות כפולה מהנורמאלי). נשים הסובלות מדימום רב מתארות את עוצמת הדימום ככזו המחייבת אותן להחליף תחבושות / טמפונים בתדירות גבוהה ( כל 2-4 שעות). על פי הרפואה הסינית, דימום רב נחשב גם כזה המתמשך לאורך מספר רב של ימים (שבעה ימים ומעלה). חשוב לזכור חשוב לזכור שמדובר במחזור שהינו סדיר, אך הדימום בו חזק.

סובלת מהפרעות מחזור? מעוניינת להסדיר את המחזור?

השאירי פרטים ונחזור אליך בהקדם!

מה הסיבות לדימום ווסתי חזק?

הרפואה הסינית מאבחנת שלוש סיבות עיקריות:

 • חום בדם – חום, בטבע, גורם לתנועה מוגברת. חום בדם- מוביל לתנועה מהירה של הדם בכלי הדם. במצב זה, בזמן הווסת הדם נע במהירות ובעוצמה החוצה, דבר הבא לידי ביטוי בדימום המוגבר. בנוסף, ווסתות אלו יתאפיינו בצבע דם כהה, הדימום יכול להתחיל בעוצמה חזקה כבר בתחילת הווסת, יתכנו קרישי דם / גושים. כאב בבטן וגב תחתונים ילוו את הווסת ויתכן שהשתן יהיה צהוב (על אף שתייה בכמות מספקת).
 • חולשת אנרגיה – צ’י – כשהגוף חזק ומאוזן, יש ביכולתו לשלוט ולווסת את כמות הדם המופרשת בווסת. במצבי חולשה, בזמן הווסת הגוף חלש מדי בכדי לווסת את עוצמת הדימום והוא הופך לחזק. מאפיינים נוספים הם: צבע דם בהיר-חיוור, דימום בדרך כלל מתמשך לאורך מספר רב של ימים ובימים האחרונים ישנן הכתמות שאינן פוסקות (דבר זה יכול לפגוע בנשים השומרות נידה, כך שתום הנידה, הוא כבר לאחר הביוץ).
 • זרימת דם לא תקינה ברחם – כשזרימת הדם ברחם אינה חופשייה, יתכן שהדימום הווסתי יהיה חזק. ווסתות אלו מלוות בכאבים חזקים וממוקדים בבטן התחתונה, כשהכאב נוטה להחמיר בשעות הערב והלילה (ברפואה הסינית, כאב הינו אחת העדויות הברורות להפרעה בזרימה החופשית), הדימום ילווה בקרישי דם רבים / גושים. מצב זה מאפיין הרבה פעמים נשים הסובלות מאנדומטריוזיס.

דימום ווסתי חלש / מחזור חלש

כיצד מוגבר דימום ווסתי חלש?

דימום ווסתי חלש מוגדר כדימום הנמשך כיומיים ושזרימת הדם במהלכו הינה חלשה. נשים מתארות צורך מועט להחליף תחבושות / טמפונים וחלקן משתמשות בתחתוניות בלבד.

מה גורם לדימום ווסתי חלש / מחזור חלש?

הרפואה הסינית מזהה שלוש סיבות עיקריות אשר יובילו להופעת דימום ווסתי חלש:

 • חסר דם /חולש וקושי ביצור דם- בכל חודש, הגוף נדרש לייצר ולבנות דם חדש, בכדי להזין ולמלא את הרחם. לתהליך יצור דם תקין, נדרשים שני גורמים עיקריים: מזון עשיר ומערכת עיכול יעילה, שתצליח לספוג את החומרים המזינים. במידה ואחד משני אלו לא מתקיים, הגוף יתקשה לייצר דם בכמות מספקת. ווסתות אלו יתאפיינו, מלבד כמות הדם הקטנה, בצבע דם חיוור, תחושת ריקות ומשיכה כלפי מטה של הבטן התחתונה, בדרך כלל ללא כאבים.
 • תקיעות של דם וצ’י (אנרגיה) ברחם /זרימת דם ואנרגיה לא חופשיות ברחם- יתכן מצב שבו הגוף מייצר מספיק דם, אך עקב תנועה לא טובה שלו, או של האנרגיה של הרחם (שחלק מתפקידה הוא להניע ולהוביל את הדם החוצה) דם לא יוצא החוצה. על פי הרפואה הסינית, במצב זה, בו לא כל הדם הישן יצא החוצה, מקשה על הגוף לייצר דם חדש ולבנות את רירית הרחם.
 • חולשת ‘תמצית’ (jing)- הרפואה הסינית, רואה את הדם ברחם כשונה מהדם הרגיל, כיוון שהוא מכיל גם תמצית חיים שהגוף מספק, בכדי להזין את הביצית המופרית במהלך תחילת ההריון. קיים מצב בו, מיעוט הדם נובע מכך שהדם לא עשיר מספיק, עקב חולשת התמצית. הווסת מתאפיינת בצבע דם חיוור ובכאבי גב וברכיים.

כאבים וקרישי דם בווסת / מחזור

כאב בעיני הרפואה הסינית הוא עדות להעדר זרימה. ישנו משפט האומר “כשאין כאב יש זרימה, כשיש כאב אין זרימה”.כאבים לפני ובזמן הווסת והמצאות קרישי דם / גושים, הינם עדות לזרימה לא חלקה ברחם.

הרפואה הסינית מבדילה בין כאבים לפני הוסת לכאבים במהלך הווסת. כאבים לפני הווסת, מצביעים על זרימת צ’י (אנגריה) לא חלקה. באופן טבעי, לפני הווסת, צ’י זורם למטה, אל הרחם, וכאשר זרימה זו חזקה דיה, הדם מתחיל לזורם, והווסת מופיעה (למעשה זרימת הצ’י מקדימה את זרימת הדם). כאבים במהלך הווסת וקרישי הדם, מצביעים על זרימת דם שאינה חופשית.

דרך נוספת לאבחן את הכאבים השונים המלווים את הווסת היא אופי הכאב. כאב עמום ושאינו ממוקד מצביע על תקיעות של הצ’י בעוד כאב חד וממוקד מאפיין תקיעות של דם. כאב שמוקל על ידי חימום הוא כאב שקור מאפיין אותו ואילו כאב המוטב בקירור הוא כאב המאופיין על ידי חום.

לחזרה לחלקו הראשון של המאמר לחץ/י כאן

לקריאת מאמר העוסק בדרכים לשילוב הרפואה הסינית בטיפולי פריון לחץ/י כאן

צרו עמי קשר

אודי לוריא, Lic.Ac
טלפון: 0544-552534

שם

דואר אלקטרוני

טלפון

תוכן ההודעה

39 Responses to סוגי הדימומים בזמן מחזור (ווסת) ומשמעותם בעיני הרפואה הסינית- חלק שני

 • תהילה says:

  דימומי וסת חזקים לוקחת פוסטי והקספטורון .יומיים בחודש שקשה לצאת מהבית.האם אפשר להשתמש בתרופות אלו באופן קבוע ואיזה תחליף יש להם שמשפיע יותר טוב?

  • תהילה שלום
   צמחי מרפא, בדיוק כמו תרופה, אמורים להיות מותאמים למטופל באופן אישי ובעיקר במצבים כמו דימומים חזקים באופן קיצוני. זהו אינו מצב שתכשירי מדף בד”כ יתאימו אליו. לאורך תקופה, הגוף משתנה באופן טבעי ויש לעשות התאמות של הטיפול שאת לוקחת בהתאם.
   בקליניקה שלי אנחנו נוהגים לעשות התאמת צמחים באופן אישי ופחות משתמשים בתרופות “מדף” מסוג זה.

 • נטלי לוינה says:

  היי,אם הכאב שלי מוקל באמצעות חום,אז לפי המאמר קור מאפיין אותו,
  מה אני יכולה לעשות כדי להקל על עצמי, חוץ מחום.
  אני שותה מרתח ג’עדה מצויה, וחוץ מזה לא נוטלת תרופות. אבל מאו מאוד כואב לי,ואני חלשה. ביומיים הראשונים.
  תודה

  • נטלי שלום.
   ראשית טוב במקרה כזה לחמם לא רק בזמן המחזור אלא לאורך כל החודש. נסי לחמם את הבטן עם כרית חימום/ בקבוק חם באופן קבוע.
   את הג’עדה אני לא מכיר כצמח שעוזר לכאבי מחזור אלא כצמח שמשמש לטיפול בזיהומים, תולעים ובעיות מערכת העיכול.
   ברפואה הסינית אנחנו מתאימים פורמולות של צמחי מרפא בהתאמה אישית לטיפול במצב כמו שלך. אני מאמין שתמיד יש להתאים טיפול למטופלת באופן פרטני אם רוצים להשיג תוצאות טובות.

 • מילנה says:

  אם יש הפרעה בזרימת הדם שלי אז איך אני משחררת אותה ?
  הווסת שלי מלווה בכאבים, תחילה הם היו קשים עד כדי אי יציאה מהבית וכעת אני מסוגלת לתפקד אך עדיין ישנם כאבים שמצריכים לקיחת תרופה.

  • האיפול בכאבים בזמן ווסת אכן כולל טכניקות שמשפרות את זרימת הדם. ברפואה הסינית אנו משתמשים בדיקור ובצמחי מרפא הנתנים לאחר התאמה אישית. אין פורמולה אחת שמתאימה לכולן. במידה והכאבים משפעים בצורה כל כך משמעותית על איכות החיים שלך ממליץ לך לפנות למטפל באזור מגורייך

 • רותם ליבנה says:

  שלום, יש לי דימום של יומיים אבל דימום לא חלש. אני בת 41 ומעוניינת להיכנס להריון. האם זה עשוי להעיד על בעיה? אני 4 חודשים אחרי הפלה גרידה בשבוע 6, שבעקבותיה היו הידבקויות בכניסה לחלל הרחם אשר נפתחו לפני חודש על ידי הסטקופיה. לא היו הידבקויות ברחם רק בכניסה. לפני כן במעקב של אולטרהסאונד אפשר היה לראות שהרירית הייתה דקה גם בזמן הקרוב לביוץ בחלק מהחודשים. ובכל זאת נכנסתי להריון. האם יש משהו שעלי לעשות? תודה!

  • הי רותם
   את מתארת מצב מעט מורכב (לאחר הפלה ורירית רחם דקה לעיתים) אשר דורש ברור מעמיק שקשה לעשות אותו דרך האתר. מוזמנת לפנות למטפל באזור מגורייך לביצוע תהליך איבחון מעמיק ויסודי.

 • נועה says:

  מחזור חלש , בקושי קיים דימום עם דם כהה נוטה לצבע שחור..
  האם זה מעיד על דבר מסויים?
  בדרך כלל הווסת שלי רגילה ולא נוטה להיות ככה.

  • הי נועה
   ברפואה הסינית אנחנו נוטים ליחס חשיבות רבה בעיקר לתופעות תבנתיות ושחוזרות על עצמן. ארוע חד פעמי הינו בעל חשיבות פחותה. במידה והדבר יחזור על עצמו נסי להבין מה השתנה בתקופה האחרונה, יתכן שתמצאי שם את התשובה. את כמובן מוזמנת לפנות למטפל באזור מגורייך בשביל לעבור ברור מעמיק יותר

 • ורד says:

  שלום, המחזור שלי אף פעם לאהיה חזק במיוחד, הוא נמשך שבוע אך מתוכם רק יומיים שלושה הם ממש עם דימום, השאר הפרשות חומות כאלו. בחודשים האחרונים הדימון אפילו חלש מהרגיל, גם בימים שאני מדממת מספיק לי טמפון אחד מיני לכל היום או אפילו תחתוניות. אני מודאגת כיוון שאני בת 37 ללא ילדים ודואגת האם זה מצביע על ירידה בפוריות שלי?

  • לילה טוב ורד
   על פי הרפואה הסינית ישנו קשר בין אופי הדימום הווסתי לפוריות, אך חשוב מאוד לציין שקשה להסתמך על מדד זה כמדד בודד, כיוון שישנן סיבות רבות ברפואה הסינית לירידה בכמות הדם (תזונה לקוייה היא רק אחת מהן).
   בשביל להעריך טוב יותר את רמת הפריון מומלץ בתור התחלה לבצע בדיקות כגון פורפיל הורמונלי ובדיקה לרמת ה AMH ולפנות כמובן למטפל ברפואה סינית באזור מגורייך ו / או לגניקולוג.

 • אורין says:

  אורין, בת 14, מחזור חלש יחסית עם כאב ממוקד באיזור הבטן התחתונה ומטה וקרישי דם במחזור. יש סכנות במצב של קרישי דם?

 • מיכל says:

  שלום
  בימי הוסת האחרונים יום רביעי חמישי אני נהיית חולה. כמו שפעת. איך ניתן לשנות זאת? תודה

  • שלום מיכל
   עפ הרפואה הסינית, זמן סיום הווסת הוא זמן של סוף התרוקנות ולכן לעיתים מלווה בחולשה של הגוף. ניתן על ידי דיקור וצמחי מרפא סינים לחזק את הגוף ובכך למנוע זאת.

 • ענת says:

  שאלה
  כשהדימום לא יוצא כאילו לא משתחרר במשך מס ימים ואז באה הדימום ב24 שעות חזק ושוטף,,,,…

 • Michal says:

  שלום , האם נורמטיבית תופעה דימומים מעטים יומיים לקראת המחזור ? ( קצת יותר מהפרשות, מדובר בדימומים קטנים מידי שעות שמופיעים יומיים לפני הוסת )תופעה שלא הייתה במחזורים הקודמים , החלב רק בחודשים האחרונים וכמו כן גם הדימום במחזור קל יותר וקצר יותר וגם פחות כאב לקראת המחזור מבעבר.

  • להבנתי דימום קל יומיים לפני תחילת הווסת אינו בעיתי. הדבר החשוב במקרה שלך הוא לנסות להבין מה הסיבה לשינוי ולנסות להתייס אליו בהתאם לצורך.
   אינני רופא אבל מנסיוני עם מטופלות עבר רופאים גניקולוגים גם לא מיחסים לכך חשיבות. אם הדבר מטריד אותך גשי לגניקולוג שלך להתיעצות. רפואה טובה ומותאמת אישית נעשית בין אנשים ולא באינטרנט.

 • יסמין says:

  שלום,
  אני מקבלת את הווסת כל 23 יום נכון לחצי שנה האחרונה.
  אני בת 38
  עד לא מזמן קיבלתי כמו שעון 28 יום.
  יום לפני הווסת כאבי ראש נוראים המצריכים לקיחת תרופה.
  אין כאב נוראי דווקא בביוץ אני מממממש סובלת עד כדי קושי לפעמים בהליכה..
  מה דעתך בעניין……?

 • אנונימית says:

  הי,
  אני בת 42, אחרי 4 הריונות, 3 ניתוחים קיסריים ולידת מלקחיים אחת. בניתוח האחרון עברתי קשירת חצוצרות.
  המחזור שלי הוא בן 25 ימים ומשך הוסת בין 8 ל10 ימים.
  אין כאבים או תופעות קדם מחזור בכלל, אבל ביום השני והשלישי זרימה חזקה מאוד, כשלאורך כל המחזור יש המון המון קרישי דם. בימים האחרים הזרימה ממש חלשה. לפעמים אחרי היום הרביעי הוסת נעלמת ליומים ואז שוב יש קצת דימום וחוזר חליחה עד להיעלמות מוחלטת. בכללי אני מרגישה טוב אבל התחושה היא שאני כל הזמן במחזור וזה מציק… אני מניחה שזו לא התנהגות נורמלית, נכון?

  • את מתארת דימום ווסתי שמאופיין עפ הרפואה הסינית ‘בהעדר זרימה חלקה’ דבר שמוביל לקרישי הדם ולהפסקות בזרימה. ניתן לנסות לעזור על ידי שילוב דיקור וצמחי מרפא.

 • נוגה says:

  היי אודי שמי נוגה בת 23 נולת גלולות מזה שלוש שנים, בחצי שנה האחרונה עברתי להתגורר בחול לשם לימודים ושם התחיל הבעיה המחזור שלי אף פעם לא היה סדיר (למרות הגלולות-קלייר) ההפרשות עצמן חומות ויש הרבה קרשי דם גם הם בצבע חום . המחזור של החודש היה מלווה חציו חום עם קרישי דם חומים ובנוסף דימום רגיל אך ורק כאשר אני בשירותים. ייתכן וישנה בעיה שצריכה להדאיג אותי? (שכחתי לציין שברקע אני חולת uc אם זה רלוונטי)תודה מראש

  • הי נוגה
   כיוון שאת נוטלת גלולות – הדימום שאת חווה הוא אינו תוצאה של פעילות הורמונאלית שלך ולכן אני ממליץ לך לחזור לגניקולוג שנתן לך את הגלולות ולהתייעץ איתו האם יש צורך להחליפן.
   בנוגע לכך שרוב הדמם הווסתי יוצא כשאת בשרותים – זהו מצב שלהבנתי הוא לגמרי תקין ונשים רבות מדווחות אליו. ישנה אפילו טענה שזה המצב הטבעי – בו אישה “פולטת” בצורה מכוונת את הדמם ואילו המצב שבו הדמם פשוט זורם הינו המצב הפתולגי. ישנן כיום קובוצות בהן נשים לומדות לשלוט בהוצאת הדם- כך שזה לא היה מדאיג אותי.

 • דנה says:

  מניקה כשנה ושלוש קיבלתי ווסת לפני כשלושה חוד’ והווסתות עוד לא סדירות.. לרוב סובלת מכאבים חזקים מדימום מוגבר ומחזור ארוך ( לא רק עכשיו אלא שנים).
  המחזורים האחרונים היו צפופים לאחר טבילה מופיע כתם או שוב ווסת.. לפני כשבוע הופיע ווסת בסמוך לטבילה עם כאב חזק ודימום מוגבר אני דואגת מאחר וסובלת מחולשה נוראית כמעט שבוע ובימים האחרונים גם מעין דקירות עמומים באזור הרחם. מרגישה ממש ‘על הקרשים’.
  אשמח לחוות דעתך גם באופן כללי על תסמיני הווסת שלי וגם במקרה ספציפי זה (הולכת להיבדק מחר אצל רופא משפחה)

  • לילה טוב דנה
   אי הסדירות של הווסת בשלב זה פחות מדאיג בעיני כיוון שאת עדיין מניקה.
   בכדי לבצע הערכה לגורם לכאבים ולדימומים החזקים יש לפנות לגניקולוג לביצוע בדיקת אולטרהסאונד ובמידת הצורך בדיקות נוספות. לדעתי יש לשלול אנדומטריוזיס או מיומות.
   מוזמנת כמובן לפנות במקביל גם לטיפול ברפואה סינית. ממליץ לנסות ולשלב טיפול בדיקור וצמחים.

 • קט says:

  הייי שבוע טוב,
  אשמח להתייעץ בנושא תופעות המחזור החודשי.
  ב 5 שנים הראשונות מאז הופעת המחזור לא היו כאבים וסימנים למחזור , אמנם תמיד היה מסתיים סופית לאחר 7 ימים.
  * באותה תקופה הייתי פעיחה מאוד ועושה הרבה אימונים.

  ב 3 שנים האחרונות הנני סובלת מכאבי מחזור כאשר בחודשים מסויימום הכאב הוא בלתי נסבל ומלווה בהקאות ( משותקת לגמרי ליום שלם כמעט ולאחר מכן חשה הקלה) .

  * כעת מתאמנת הרבה פחות – בתקופה של חודשיים שבה הייתי בחוץ לארץ לא הרגשתי שוב את המחזור כמעט.

  מה מומלץ לעשות ואיך לטפל?
  והאם יכול להיות שהפעילות הגופנית קשורה לזה?

  • כאבי מחזור נתפסים ברפטאה הסינית כזרימה לא חופשית של דם ולכן קל מאוד להבין מדוע פעילות גופנית מקלה אליך. יותר מכל עיצה שמשהו יכול לתת לך, נראה שהגוף שלך מראה לך את הדרך הנכונה עבורך.
   שילוב של דיקור וצמחי מרפא בהחלט יכול לתמוך בפעילות הגופנית בהפחתת הכאבים.

 • Or says:

  שלום אודי ..יש לי שאלה שמדאיגה אותי.
  המחזור שלי בד”כ סדיר.וכשהוא מגיע יוצא לי הרבה דם ביום הראשון והשני.הפעם כשקיבלתי מחזור יצא לי רק טיפות.אני צרכיה לחשוש מימשהו?

  • הי אור
   קשה מאוד לענות על שאלה כזו באינטרנט ובנוסף חסרים הרבה מאוד נתונים כגון גילך והאם יש סיכוי שאת בהריון וכו?
   באופן עקרוני אנחנו רואים לעיתים שינויים באופי הדימום החודשי ולפעמים השינוי הוא חד פעמי ואינו מעיד על בעייה.

   לצערי, תשובה טובה יכול לתת לך רק רופא שבדק אותך ואינני יכול ממש לעזור.

  • הי אור
   קשה ובלתי אפשרי לענות על שאלה כזו מבלי להכיר את ההסטוריה הרפואית שלך ולבדוק אותך- לכן הדבר הנכון ביותר הוא להתייעץ ולהבדק עם הגניקולוג שלך.
   ברמה העקרונית – אנחנו רואים מצבים כאלו אצל נשים, אך האם יש לכך איזה משמעות בעבורך אני לא יכול לענות.

 • מירב says:

  שלום
  אני בת 29, ילדתי 3 פעמים. מדממת כשבעה ימים. ביומיים הראשונים הדימום משמעותי ואח”כ הולך נחלש כך שאני יכולה להסתפק במגיני תחתון בלבד. בנוסף, לארוך כל הוסת הדם הוא אדום וטרי ולא מגיע שום שלב בו יש הפרשות חומות (מה שכן היה לי בעבר). שאלתי- מה אפשר לעשות שהדימום לא “יטפטף” אלא יזרום וכך אולי יסתיים מהר יותר? וכן, האם זה נורמאלי שדימום תמיד אדום וטרי?
  תודה רבה

  • הי מירב
   על פי הרפואה הסינית יכולת להיות מספר סיבות “לטיפטוף” שאת מתארת, ולכל אחת מהסיבות הללו צריך להתאים טיפול אחר. אני ממליץ לך לפנות למטפל ברפואה סינית באזור המגורים שלך ולעבור תהליך איבחון וטיפול מתאימים. זו בעייה שיש בהחלט אפשרות לעזור בה בעזרת דיקור ו /או צמחי מרפא.

   לגבי ההתיחסות שלך להפרשות חומות בסוף הווסת – הן אומנם שכיחות את לא חייבות להתרחש.

  • שלום מירב
   להבנתי, על פי הראייה של הרפואה הסינית אין שום חובה שווסת תסתיים בהפרשות חומות. כך שהדבר כלל לא בעייתי.
   לגבי כמות הימים שבהם יש לך דימום חלש והווסת “כאילו לא מסתיימת” – יתכנו לכך מספר סיבות על פי הרפואה הסינית ולכל אחת מהן צריך להתאים טיפול אחר הכולל דיקור וצמחי מרפא. מדובר בתופעה מוכרת שבהחלט ניתן לטפל בה.
   ממליץ לחפש מטפל באזור המגורים שלך שעוסק בתחום הגיניקולוגיה ולהעזר בו.

 • לחוצה ... says:

  היי בת 30 הפסקתי גלולות אחרי הרבה שנים חודש לאחר מכן קיבלתי מחזור זה היה ב20.4 ומאז לא קיבלתי הרופאה עשתה אולטרסאונד ואין הריון והביאה לי כדורים לקבלת מחזור והוא נגמר תוך יומיים זה נורמלי?

  • לא פירטת אבל אני מניח שהרופאה נתנה לך כדורים שמכילים פרוגסטרון ומספר ימים לאחר ההפסקה שלהם היה לך דימום.
   ממה שלי יצא לראות, חלק מהנשים אכן מדווחות שווסת כזו לפעמים היא קצרה וקלה (לא בכל המקרים).
   כיוון שאני לא מכיר את ההסטוריה הרפואית שלך (ואני גם לא רופא) אני ממליץ לך בכל מקרה להתייעץ עפ הרופאה שנתנה לך את הטיפול. היא תדע לתת לך תשובה וודאית.

 • דנה says:

  שלום
  אני בת 30 ביום השלישי והרביעי יש לי מחזור חזק כהה עם גושים.
  אני מנסה להיכנס להריון כבר שנה ולא מצליחה- אני ובעלי עשינו את כל הבדיקות לפי הרפואה המערבית ואין בעיה מסויימת.
  מה סוג המחזור הזה מעיד על פיריון? ויש מה לעשות?

  • הי דנה
   מחזור עם גושים מעיד ברפואה הסינית על זרימת דם שאינה חלקה/תקינה.
   ברפואה הסינית אנחנו מטפלים במצבים כאלו בעזרת שילוב של דיקור וצמחי מרפא.
   מוזמנת לפנות למטפל באזור שלך לטיפול – בתקווה שיעזור לך להשיג את ההריון הנכסף.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

לשיחת יעוץ השאירי פרטים:

אודי לוריא, Lic.Ac
טלפון: 0544-552534

שם

דואר אלקטרוני

טלפון

תוכן ההודעה