דיקור סיני גניקולוגיה ופריון

רשימת הנושאים

סוגי הדימומים בזמן מחזור (ווסת) ומשמעותם ברפואה הסינית- חלק ראשון

מחזור מקדים/ מחזור מאחר / מחזור שאינו סדיר/ דימום חזק / דימום חלש / כאבי מחזור

הדימום בזמן הווסת משתנה מתקופה לתקופה. דימום חזק הופך לחלש, דימום בצבע כהה הופך לבהיר, לפעמים דימום ארוך הופך לקצר וקרישי דם (גושים) מופיעים. לעיתים הדימום מלווה בכאבים לפני או במהלך הווסת. כמובן שגם אורך המחזור (זמן בין ווסת לווסת) משתנה ומחזור שהופיע אחת לחודש מופיע אחת לחודשיים ולעיתיים המחזור מגיע פעמיים בחודש (כל 14 ימים!!).

כל אחד מהשינויים הללו מעיד על שינוי פנימי ועמוק המתרחש בגופה של האישה.

סובלת מהפרעות מחזור? מעוניינת להסדיר את המחזור החודשי?

השאירי פרטים ונחזור אליך בהקדם!

עוד מידע על ‘ארבעת השלבים השונים במהלך המחזור’ ניתן לקרוא במאמר ‘שילוב הרפואה הסינית במהלך טיפולי פריון’

מחזור סדיר, המופיע כל כ 26-34 ימים, שאינו מלווה בכאבים וללא קרישי דם הינו סימן מובהק לבריאותה של האישה.

הרפואה הסינית מעניקה חשיבות רבה לאורך המחזור (הזמן בין דימום ווסתי אחד לשני) ולווסת עצמה ( זמן הדימום). אופיים מעניק מידע חשוב למטפל על מצב בריאותה של האישה ועוזר באבחון בעיות הפריון השונות. מאמר זה יפרט את המשמעויות השונות של סוגי המחזור והווסתות.

בכדי להפוך את המאמר לקריא, לא נעשה (כמעט) שימוש במונחים מקצועיים אלא בשפה פשוט ונגישה.

המאמר מורכב משני חלקים:

 • החלק הראשון עוסק במחזור מקדים, מחזור מאחר ובמחזור שאינו מגיע בזמנים קבועים (פעם מקדים, פעם מאחר).
 • חלקו השני של המאמר עוסק בדימום חזק, דימום חלש, כאבים וקרשי דם במחזור. למעבר לחלקו השני של המאמר לחץ/י כאן.

מחזור מקדים / קצר

מה ההגדרה למחזור מקדים?

מחזור מקדים הינו מחזור  המופיע פחות מ- 25 ימים מקבלת הווסת הקודמת (יש לשים לב להבדל בין מחזור קצר לווסת קצרה= דימום קצר, הנידון בחלקו השני של המאמר).

מדוע זה בעיתי?

מחזור מקדים מוביל לכך שאישה תחווה ריבוי ווסתות. כיוון שכל ווסת כרוחה באיבוד דם, אישה עם מחזור קצר מאבדת דם בכמות גדולה יחסית. חשוב לציין שבעיני הרפואה הסינית, דם הווסת, מכיל בתוכו גם תמצית חיים (מכונה jing), שאמורה להזין את העובר בתחילתו של ההריון. כך שמלבד דם, האישה מאבדת גם ‘תמצית חיים’ יקרה. אובדן מוגבר של שני אלו, לאורך זמן, עלול להוביל למצב חולשה עמוק.

מה גורם למחזור להיות קצר?

על פי הרפואה הסינית ישנן שתי סיבות עיקריות:

 • ‘חם בדם’- חם, בטבע, מוביל לתנועה מהירה. חום בדם מוביל לתנועה מואצת של הדם בכלי הדם.  תנועת הדם המהירה מדי, בשילוב עם החם, עלולים לפגוע בכלי הדם ולאפשר לדם “לברח” החוצה- והדימום הווסתי יקדים. במקרה זה, הדימום יתאפיין בתחילת דימום ‘מהירה ומתפרצת’. הווסת תתחיל בדימום חזק כבר מהיום הראשון. צבע הדם יהיה כהה, ולעיתים ילווה בקרישי דם.  במקרים בהם החם פגע בדם והוביל ל’יובש של הדם’ , הדימום בימים הראשונים יתאפיין בזרימה לא רציפה וכמות הדם תהיה מועטה ויתכנו קרישי דם.
 • ‘מצב חולשה’ של הגוף (חולשת צ’י-אנרגיה)- הגוף, במידה וחזק דיו, מצליח להחזיק את הדם ברחם לאורך כל המחזור ועד לווסת. במצבי חולשה, יכולת זו נפגעת, והדם ‘בורח החוצה’ עוד לפני הזמן המתוכנן. הדימום מתאפיין בצבע אדום חיוור יחסית. לעיתים, סוף הווסת מלווה, במספר ימים של הכתמות (כאילו הגוף לא מצליח להפסיק את הדימום).

מחזור ארוך/ מאחר

מה ההגדרה למחזור ארוך?

מחזור ארוך מוגדר כמחזור בו הווסת מופיעה לאחר יותר מ- 35 ימים מהווסת הקודמת.

על מה מצב זה מעיד?

ישנן שלוש סיבות עיקריות לכל שמחזור יהיה ארוך:

 • ‘חוסר דם’ – הגוף מתקשה לייצר מספיק דם ולמלא את הרחם. הדבר יכול לנבוע מחולשה של הגוף וקושי ביצור דם, או בעקבות פגיעה בדם עצמו (דימום שונים לדוגמא). הדימום הווסתי יתאפיין בכמות דם קטנה וצבעו יהיה אדום חיוור ואף נוטה לכתום. יתכנו כאבים במהלך הווסת.
 • ‘תקיעות בזרימת הדם והצ’י (אנרגיה)’ – כשהדם והצ’י אינם זורמים ברחם בצורה חופשית, הווסת מתקשה לצאת והדימום מתאפיין בקרישי דם רבים ובכאבים בבטן תחתונה.
 • חולשה של ‘התמצית’ (jing ברפואה סינית) – מטרתו של המחזור החודשי, היא להכין את הגוף לקראת קליטתה של ביצית מופרית. לשם כך, הדם ברחם האישה, על פי הרפואה הסינית, מכיל חומרי חיים האמורים לאפשר לביצית המופרית להתפתח במהלך ההריון. במידה וישנה חולשה של תמצית זו, הגוף יתקשה לייצר מספיק דם ‘איכותי ומזין’  בזמן, והמחזור יהיה ארוך. מצב זה מאפיין, פעמים רבות, נשים פוליציסטיות.

מחזור שאינו סדיר

מה ההגדרה של מחזור שאינו סדיר?

מחזור אשר לא מגיע בזמנים קבועים: פעם מקדים ופעם מאחר. חשוב לזכור שמצב זה הינו נורמאלי אצל נערות צעירות, בעיקר בתקופה הסמוכה לקבלת הווסת הראשונה. על פי הרפואה הסינית, הופעתה של הווסת מעיד על כך שגופה של הנערה חזק ועשיר בדם, תהליך טבעי, המתרחש כחלק מהגדילה האופינית לגיל ההתבגרות. על אף הופעתה של הווסת הראשונה, אין המצב מעיד שהגוף, בשלב זה, עשיר דיו בכדי להצליח לייצר מחזור סדיר בכל חודש. במקרים רבים, זהו רק הסימן הראשון לתהליך הגדילה ויעברו מספר חודשים עד להשלמתו, והופעת מחזור  סדיר.

מה גורם למחזור שהיה סדיר להפוך למחזור לא סדיר?

חלק מפעילותו התקינה של הגוף, תלויה ביכולתו לשמור על מקצב קבוע של תהליכים (עיכול, נשימה, פעימות לב ואף מעבר בין הרגשות השונים). אצל חלק מהנשים ישנה פגיעה במקצב זה, לכן המחזור לעיתים יאחר, אך בפעמים אחרות, בהן המקצב הופך מהיר מדי, המחזור יקדים. ווסתות אלו יתאפיינו בכאבים ובשינויים במצב הרוח, המופיעים לפני הווסת, דימום שאינו ‘חלק’, לעיתים אף תהיה הפסקה במהלך הדימום וחזרה שלו לאחר מכן. מסיבה זו, בתקופות של לחץ ומתח רב, רגשות שפוגעים בקלות בזרימה החופשית של הגוף (ולכן גם מיצרים מתח רב וכאב בגב העליון ובצוואר) ישנם שינויים בזמן הופעת הווסת.

סיבה נוספת להופעת מחזור שאינו סדיר הינה שילוב של המצבים שתוארו קודם במחזור מקדים ומחזור מאחר.

למעבר לחלקו השני של המאמר לחלץ/י כאן

צרו עמי קשר

אודי לוריא, Lic.Ac
טלפון: 0544-552534

שם

דואר אלקטרוני

טלפון

תוכן ההודעה

58 Responses to סוגי הדימומים בזמן מחזור (ווסת) ומשמעותם ברפואה הסינית- חלק ראשון

 • נטלי says:

  אודי שלום, נהניי מאוד מהכתבה הנ”ל ומהאתר עצמו ומהתכנים המענינים.
  רציתי להתייעץ בנושא המחזור. אני 4.5 חודשים לאחר לידה,הוסת האחרונה שלי הופיעה לאחר 38 יום מהקודמת ונמשכה 7 ימים, שזה ארוך מהרגיל. על מה זה יכול להעיד? האם זה קשור ללידה. חשוב לציין שאני מניקה באופן מלא. מה ניתן לעשות על מנת לקצר את אורך הוסת? אשמח לתשובתך
  תודה רבה,
  נטלי

  • מזל טוב להולדת הילד/ה ….
   שמח מאוד שמצאת את האתר מעניין ובעל ערך.
   כיוון שאת מניקה הנקה מלאה, יתכן ורמות הפרולקטין שלך עדיין גבוהות (על אף שהמחזור החודשי חזר) ולכן המחזור (הזמן בין ווסת אחת לשניה) עדיין ארוך מזה שאליו את רגילה. רק במידה והמצב נמשך גם לאחר הפסקת ההנקה יש צורך לשקול טיפול. בנתיים המצב הוא תקין לחלוטין,

 • שירה says:

  שלום אורי,

  רציתי לשאול בנוגע למחזור החודשי שלי,
  אני מקבלת ווסת כל 25 ימים ומידי פעם גם פחות – 19,21,22 ימים – אך זה בתדירות פחותה יותר, הדבר מקשה עלי מאד.
  האם יש דרך להאריך את הזמן בין הופעת ווסת לווסת??
  אשמח מאד לקבל את תגובתך,
  שירה

 • טלי says:

  שלום,

  אני ובעלי מנסים להכנס להריון. הייתי אמורה לקבל מחזור שלשום(3.8) או אתמול (4.8). המחזור הקדים וקיבלתי ב 1.8 בערב. יום למחרת (ב 2.8) בבוקר/צהריים הוא פסק. מאז היה נקי לגמרי, חוץ מאתמול בערב (4.3) ראיתי קצת הכתמות חומות ואחר”כ שוב נקי לגמרי.
  מצד אחד מוזר לי שהמחזור (הסדיר) הקדים וגם נמשך כל כך מעט זמן, ולכן חשבתי שאולי מדובר בהשתרשרות, מצד שני הדימום היה חזק ממש כמו מחזור ומלווה בכאבי מחזור חזקים.

  בדיקת הריון שעשיתי אתמול (4.8) יצאה שלילית.

  בהנחה שזה לא הריון, ממה יכולה לנבוע ההקדמה של המחזור והעובדה שהוא היה כל-כך קצר (התחיל בערב ונגמר בבוקר/צהריים) וההכתמות החומות יומיים אחרי שהוא נגמר לחלוטין ובמשך יומיים היה נקי לגמרי?

  תודה רבה
  טלי

  • הי טלי
   ההקדמה של המחזור יכולה אולי להעיד שהחודש הביוץ שלך היה מעט מוקדם יותר. זה קורה לפעמים.
   לגבי אופי הדימום – חסרים לי עוד פרטים בכדי שאוכל לענות שלך (מה אופי הדימום בד”כ וכו’).
   אני אשמח שתצרי איתי קשר טלפוני כך שאוכל להשלים את הפרטיםם ולענות לך תשובה מתאימה.
   0544-552534

 • חסוי says:

  היי אני בת ארבע עשרה ויש לי מחזור כבר חודשים וזה היפסיק רק ליום אחד ואז זה הימשיך אני לא יודעת מה לעשות

 • יעל says:

  שלום ותודה רבה על המאמר המעניין. אני בת 32, ולפני כשנה הפסקתי לקבל מחזור. עד חודש מאי הכל היה תקין (בערך כל 30 יום, נמשך כחמישה ימים), ואז בחודש יוני לא היה כלום, כאילו פשוט דילגתי על חודש. ביולי היה משהו, קצר מהרגיל, וזהו. מאז כלום. בחודשי החורף עוד היו לי כאבי בטן וגב תחתון, כאילו הוא עומד להגיע, אבל שום סימן לדימום.
  לא נטלתי גלולות, אין לי לחצים או חרדות, הכל ממש בסדר גמור. בריאה ומאושרת.
  בדיקות גניקולוגיות שללו שחלה פוליציסטית. הייתי כבר אצל שני גניקולוגים, האחד אמר לי להמשיך לחכות והשני המליץ להתחיל לקחת גלולות על מנת לתת קצב למערכת, בתקווה שהקצב יישמר גם אם אפסיק את הגלולות בעוד כמה חודשים.
  אבל אני מעונינת בפתרון טבעי, האם יש טעם לנסות דיקור סיני? זאת לא אחת מהתוםעות שהתייחסת אליה במאמר, ולמען האמת לא מצאתי שום התייחסות למצב כמו שלי בשום אתר או פורום. אשמח מאוד לחוות דעתך.

  • ערב טוב יעל.
   בוודאי שיש טים לנסות טיפול ברפואה המשלימה – ביעקר כיוון שהרפואה המערבית כרגע לא מציעה לך כל פיתרון אמיתי (גלולות לכשעצמן לא מובילות לביוץ – על אף שבמידה והמצב מתמשך אכן ישנה הצדקה לנטילה שלהן).
   על פי הרפואה הסינית ישנן סיבות שונות למצב כשלך, אך הדבר דורש איבחון מלא.
   את מוזמנת ליצור איתי קשר אלפוני – 0544-552534.

 • ג'ני says:

  שלום רב,
  אני בת 31 והמחזור שלי מאוד סדיר 28 ימים והביוץ ביום ה 14-15 באופן קבוע. החודש המחזור התחיל מוקדם מהרגיל ביום ה-26 והיה שונה מהרגיל, בד”כ יש לי יומיים הכתמות חומות ואז 4 ימים של מחזור וזהו. החודש היו לי 5 ימים של מחזור ממש חלש אבל יותר מהכתמות ואז 3 ימים של בינוני חזק והיום (היום ה-9) שוב חלש אך לא נפסק לחלוטין ולאורך כל הדרך זה היה דימום ממש אדום בלי כאבים כלל ובלי קרישים כמעט. מעולם לא היה לי מחזור כל כך ארוך. אני לוקחת כבר שנה גלולות לויסות בלותת התריס במינון הכי נמוך אלתירוקסין 25 מג. הייתי שמחה להתיעץ ולשאול מה יכל לגרום לזה והאם זה משהו שנשמע חריג?
  תודה מראש!

  • לילה טוב ג’ני.
   ראשית אני מזכיר שאינני רופא אלא מטפל ברפואה סינית, ולטעמי ווסת אחת בעלת אופי שונה אינה דבר שאני חושד שמצביע על איזו פתולוגיה או דבר שיש לטפל בו. הדבר בעיקר מצביע שמשהו היה שונה החודש וזו אחת הצורות שלו לבוא לידי ביטוי. מאמין שהווסת הבאה תחזור לנורמלי המוכר שלך. במידה ולא, אז על פי הרםואה הסינית בהחלט יש מקום לנסות להבין מה השינוי שהתרחש ולנסות להחזיר את הגוף לאיזון שלו, אם על ידי טיפול או פשוט לנסות להחזיר לגוף את ההרגלי הישנים שלו.

 • טל says:

  שלום.אני בחורה בת 28
  בעלי ואני מנסים להיכנס להריון(לא זמן רב)
  המחזור שלי מאז ומתמיד סדיר ואני לא על גלולות כבר כמה שנים…יחד עם זאת הווסת שלי מאוד קצרה כ2.5 עד3 ימים במקסימום .ביום הראשון יש דימום רגיל ולאחר מכן חלש מאוד ומועט מאוד
  מה הדבר אומר?האם יש מה לעשות?.תודה רבה

  • לילה טוב טלי
   על פי הרפואה המערבית מדובר בדימום תקין לגמרי.
   בעיני הרפואה הסינית הדימום הוא אכן קצר ומועט יחסית ויכול להעיד על מצב של חולשה וחסר של הדם באופן כללי וברחם. הטיפול ברפואה הסינית כולל בדך כלל שילוב של דיקור, תזונה וצמחי מרפא במטרה לחזר ולהעשיר את הדם בגוף.

 • לני says:

  ערב טוב 🙂
  אני כיום בת 21, המחזור שלי לא סדיר, מאז שהתחלתי לקבל, פעם אחת הייתה לי הפסקה של 4 חודשים. בהתחלה היה דימום הרבה יותר חזק, אבל תמיד נמשך 5 ימים. בדיקות דם יצאו בסדר. מה אפשר לעשות?
  נ.ב אני צמחונית…

  • בוקר טוב לני
   לפי הרפואה הסינית ווסת עם מעט דם יכולה להעיד על חולשת דם בגוף. הטיפול הוא על ידי דיקור, תזונה וצמחים שנעשים בהתאמה אישית.
   מוזמנת לפנות למטפל באזור המגורים שלך בשביל לקבל טיפול מתאים.

 • רלי says:

  שלום רב,
  מעוניינת בדיקור באיזור מגוריי( נתניה), האם קיים?

  תודה רבה 🙂

 • גיל says:

  שלום וברכה,
  בחצי השנה האחרונה המחזור שלי נהיה קצר ממש. פעם הוא היה 3-5 ימים של דימום חזק-בינוני. עכשיו הוא בקושי יום אחד. דימום חזק אבל זהו. אחרי 24 שעות אין זכר מלבד כתמים בודדים וקטנים שיכולים להמשיך במשך עוד כ-5 ימים. ביצעתי בדיקת פרופיל הורמונלי + בדיקת ביוץ והמדדים תקינים. מה זה אומר שהמחזור כל כך קצר, והאם יש קשר לפריון? איכות הרירית? הסיכוי להקלט?
  תודה רבה.

  • על פי הרפואה הסינית, לאופי הדימום הווסתי ישנה חשיבות והיא מעידה על “עושרו של הדם ברחם” ולכן אנחנו מנסים לטפל במצבים כאלו על ידי חיזוק ואיזון הגוף.
   קשה מאוד להעריך רק דרך הפרטים שסיפרת האם ישנה איזו בעית פוריות והאם צפוי קושי בכניסה להריון.

   • גיל says:

    קודם כל – תודה רבה על המענה.
    האם הגיוני שלאשה יהיה מחזור של יום אחד והכל תקין או שבוודאי יש צורך בחיזוק כלשהו?
    אנחנו עוד לא מנסים הריון. השאלה היא האם יש מה להילחץ כי איכות המחזור מעידה על בעיה, או שיתכן שזה בסדר?

    • כדי לחשוב שבאמת יש בעיה להיכנס להריון- צריך קודם לנסות תקופה. אני לא היתי דואג בנושא הזה כרגע.
     בלי שום קשר ליכולת להרות, בעיני הרפואה הסינית זה סימן שיכול להצביע על נטייה לחולשה של הגוף דבר שתמיד טוב לטפל בו. ללא קשר לכניסה להריון.

 • דודו says:

  אני מקבלת מחזור כל 25 ימים .המחזור משך כ5 ימים באופן רגיל ב3 המחזורים האחרונים חל שינוי לא ברור ביום הראשון והשני יש דימום ואז מפסיק וביום החמישי מתחדש או הפרזות כהות או דימום ..מה הסיבה האפשרית ?

  • אין לי אפשרות לענות על השאלה הזו דרך האינטרנט. ממליץ לגשת לרופא בכדי שיוכל לבדוק האם ישנן סיבות לשינוי באופי הדימום.

 • שרית says:

  שלום,האם ייתכן הופעת ווסת בתחילת הריון?עשיתי בדיקת הריון ביתית והתוצאה הייתה חיובית ולאחר שבועיים הופיע מחזור. מה המשמעות שלו?האם הוודאות ההיריון הופסק?

  • יתכן ומדובר בהריון שפסק, אך לעיתים ישנם גם דימומים בתחילת ההריון. ממליץ לגשת לרופא שיפנה אותך לביצוע בדיקת דם ובדיקת אולטרה סאונד.

 • עלמה says:

  היי,
  אני בת 14 וקיבלתי מחזור לראשונה בגיל 10 וחצי והמחזור האחרון שלי של עכשיו, הופיע ללא דימום. זה מצב תקין?

  • הי עלמה.
   לא ברור לי משאלתך כיצד את יודעת שהמחזור הגיעה אם אין דימום?
   בכל מקרה של שינויים באופי המחזור, אני ממליץ לך לפנות אל רופא להמשך ברור. אני אינני רופא ובלתי אפשרי לתת תשובה טובה לשאלות כאלו באינטרנט.

   • עלמה says:

    היי אודי ותודה קודם כל על המענה,
    היו לי כאבי מחזור, התנפחות של הבטן והחזה וכל התסמינים האלה… וזה גם התאריך שהייתי אמורה לקבל מחזור. אני אמורה לדאוג? הייתי אצל רופאת נשים לפני שנה והיא אמרה שהכל בסדר.

    • במידה ולא הופיע דימום לא מדובר במחזור.
     ממליץ לך לדבר עם אמא שלך ואולי לפנות לגניקולוג להמשך ברור. מעט קשה לתת מענה טוב דרך האינטרנט.

 • היילי says:

  שלום,
  אני בת 16 וחצי. קיבלתי מחזור לראשונה בגיל 13 וחצי ויש לי מחזור ארוך בדרך כלל (לרוב כל חודשיים ולעיתים כל שלושה חודשים או חודש אחד). בשנה האחרונה עשיתי שינויים בהרגלי התזונה שלי (צמחונות ואז טבעונות) אשר גרמו להיחלשות הגוף שלי וכתוצאה מכך להיחלשות המחזור. הדימום שלי בזמן הווסת היה מזערי, בהיר ולא היה צורך אפילו בתחבושת. מצבי הגופני הדאיג אותי ולפני כשלושה שבועות, פניתי לרופא סיני אשר מתמחה בתזונה. מאז אני צמחונית ולא טבעונית ואני מקפידה על הרגלי תזונה בריאים ומותאמים אישית ולוקחת תוספי תזונה (B קומפלקס, B12 ומולטי ויטמין). בשנה האחרונה, אני מטופלת בדיקור סיני, אחת לשבוע והמחזור שלי לא מלווה בכאבים וגם לא היה מלווה בכאבים מעולם. קיבלתי מחזור ב-7/8 שנמשך כשבוע בערך. צבע הדימום היה כהה והדימום היה חלש ומלווה בקרישי דם. קיבלתי מחזור נוסף ב-23/08, כלומר הפעם המחזור הקדים מאוד (16 ימים מקבלת הווסת הקודמת). המחזור הנוכחי מלווה בדימום כהה מאוד, קרישי דם והוא גם חלש מאוד. לא היה לי דימום רגיל (דם אדום ולא כתמים) במשך כמה חודשים.
  מה עליי לעשות כדי לאזן את המחזור ולחזק את הגוף שלי?
  אשמח לתגובתך, תודה רבה מראש,
  היילי.

  • הי היילי
   מאוד קשה לתת עיצה טובה מבלי לעשות ברור מעמיק, שכאן קשה לעשות אותו.
   בעיקרון הציפייה היא ששנתיים לאחר קבלת הווסת הראשונה הווסתות יופיעו בצורה סדירה. מכיוון שזה לא המצב, אכן צריך לברר מה הגורם לכך.
   הסיבה השכיחה ביותר לאי סדירות מחזור היא קיומן של שחלות פוליציסטיות ויש לשלול זאת על ידי בדיקה אצל רופא. במידה וזה אכן הגורם אז יש להתאים תזונה מתאימה (את יכולה למצוא כאן באתר את העקרונות הבסיסים לכך). במידה ויש סיבה אחרת המובילה לחוסר האיזון ההורמונלי, יש לאתר אותה ולהתחייחס בהתאם.
   ציינת שאת מטופלת כבר ברפואה סינית מזה שנה – אני ממליץ לך להעלות את השאלות הללו למטפל שלך, אני מאמין שהוא, שמכיר אותך, ידע לכוון אותך לדרך הטובה ביותר.

 • לירון says:

  שלום
  מנסים כבר חצי שנה להיכנס להריון.
  רק בחודש יוני האחרון המחזור התייצב (אני שנתיים ושבעה חודשים אחרי לידה) אני מקבלת כל 26-28 יום את הווסת..מתחילה עם הפרשות חומות ואז דימום חזק עם קירישי דם והולך ופוחת אך נמשך עד שמונה ימים כטיפות דם.הביוץ מתרחש ביום ה14.
  מה זה יכול להיוץ לפי הרפואה הסינית?

  • מצבים בהם ישנו דימום ווסתי חלש שמתארך ו’מסרב להסתיים’ מתאפינים פעמים רבות בחולשה של הגוף שאינו מצליח לעצור את הדמם. במקרים כאלו יש לחזק את הגוף על ידי דיקור, תזונה וצמחי מרפא.

 • אנונימי says:

  היי, היה לי מחזור לפני שבועיים. ונראלי לי שהתחיל שוב פעם ממש חלש. המחזור שלי סדיר תמיד-פעם בחודש. בנוסף ישלי שלשולים .אני מפחדת שזה הריון. זה תקין מה שקורה לי?

  • שלום אנונימית
   באופן כללי, דימום שמופיע באופן חריג פעם אחת ולא חוזר על עצמו פחות מטריד אותי כמטפל ברפואה סינית. דברים כאלו מתרחשים די הרבה.
   במידה ואת חוששת שאת בהריון את חייבת לבצע בדיקה בכדי לאשר או לשלול אפשרות זו.

 • שלי says:

  היי , שלום אודי
  אני מקבלת מחזור בסביבות כל ה28 -30 יום
  המחזור שלי נשאר 5 ימים , בימים הראשונים (3) יש דימום מוגבר מלווה בכאבים ובהמשך רגוע אבל לפעמים עדיין מלווה בגושים
  בת 28 לא נוטלת גלולות
  ויש משהו שמאוד מטריד אותי
  כמעט כל חודש בין הימים 13-16 מיום המחזור
  מופיע לי דם מלווה בהפרשות שקופות
  דם חלש שמופיע בעת הניגוב .. או על התחתון ( לא מחזור)
  מה זה אומר? והאם זה מסוכן
  תודה רבה

  • בוקר טוב שלי
   הכאב וההפרשה שאת מתארת מתאימים בדיוק לזמן הביוץ שלך ולכן אינני חושב שיש לך ממה לדאוג.
   בכל מקרה את תמיד יכולה לגשת לגניקולוג סביב זמן זה לבדיקה שתאשר שאת פשוט מרגישה את זמן הביוץ.

   • שלי says:

    תודה רבה על התשובה המהירה והיחס 🙏🏻
    האם זה טבעי אבל בזמן ביוץ שיורד דם? או חריג

    • זו תופעה מוכרת מאוד.
     כפי שכתבתי גם בתשובה הקודמת, ממליץ לך לגשת פעם אחת לגניקולוג סביב זמן זה והוא יוכל לבדוק ולאשר לך שאכן פשוט מדובר בתפועות הקשורות לביוץ.
     רפואה אי אפשר לעשות דרך האינטרנט….אין תחליף לבדיקה של רופא (ואני כאמור מטפל ברפואה סינית)

 • גלי says:

  שלום
  אני בת 27 עם התקן ללא הורמונים
  כבר יותר משנה עם התקן ומחזורים סדירים
  כעת פתאום הופיע מחזור לאחר עשרה ימים
  זה אמור להדאיג?
  יש צורך בבדיקות?

 • גלית says:

  שלום
  הבת שלי בת 16 קיבלה לפני חודש וחצי וסת פעם ראשונה היה לה שלושה ימים ועבר חודש וחצי ועדיין לא קיבלה.האם זה נורמאלי?
  תודה

 • גלית says:

  שלום
  הבת שלי בת 16 קיבלה לפני חודש וחצי וסת פעם ראשונה היה לה שלושה ימים ועבר חודש וחצי ועדיין לא קיבלה.האם זה נורמאלי?

  • בעיקרון אי סדירות של המחזור החודשי בשנתיים הראשונות נחשב לתקין. בכדי לתת תשובה במקרה ספציפי יש לפנות לרופא.

 • דנה says:

  היי אודי,

  שאלה לגבי המקרה שלי – אני לוקחת גלולות מעל ל 10 שנים. לפני שנה הפסקתי אותן.
  המחזור היה סדיר (28 ו- 5 ימים דימום) במשך שלושה חודשים, בהם גם נכנסתי להריון. בעקבות אי דופק בשלב מאד מוקדם עברתי הפלה. מאז, כבר 8 חודשים, המחזור מופיע 35 ימים, לפעמים גם 40 ימים, המחזור אורך כשבועיים (12-14ימים) וכאבי המחזור מופיעים לאחר שבוע מיום הדימום הראשון.

  בבדיקות אולטרסאונד גילו שחלה אחת פוליציסטית ושניה נראת עם ביוץ תקין ממש בסמוך למחזור (מס ימים בודדים לפניו), בדיקה הורמונילית תקינה גם כן.

  נאמר לי שזה רק ענין של זמן עד שיתפס ההריון הבא.

  האם מניסיונך, דיקור עשוי לעזור כאן?

  אשמח לתגובתך.

  תודה,
  דנה

  • הי דנה
   את מתארת מצב של שינוי מאוד משמעותי באופי הווסת לאחר ההפלה ועל פי הרפואה הסינית לדבר ישנה חשיבות רבה.
   בהחלט חושב שטיפול ברפואה סינית יכול לתרום לך.

 • כרמית says:

  שלום בתי בת 15 המחזור שלה כרגע כבר כמעט חודש ימים
  אני לקחתי אותה לרופא נשים והוא המליץ לתת גלולות
  אני ממש לא מעוניינת לתת לה הורמונים כרגע
  יש פתרון אחר אולי שאני אוכל לתת לה?

  • שלום כרמית
   לרפואה הסינית יש כלים לטיפול בדימומים שאינם סדירים ומתמשכים. הטיפול בדכ כולל דיקור וצמחי מרפא.

 • קרן says:

  בס”ד

  אודי שלום
  רציתי להתייעץ…
  קיבלתי מחזור לפני כ16 יום ולפתע הבוקר ראיתי שוב מחזור דבר לא שגרתי אצלי אני מקבלת באופן נורמאלי כל 26-30 יום גג פחות או יותר, יומיים לפני קבלתו הרגשתי גודש בחזה שאלו אחד הסימנים המקדימים שלי שלעיתים מופיע
  ועם קבלת המחזור המקדים יש לי כאב קל בבטן התחתונה (כנראה ברחם)

  ממה הדבר עלול לנבוע? האם כדאי לראות רופא?
  יש לציין שלפני שנה פלוס הוציאו לי פוליפ שנלקח למעבדה והכל היה תקין ב”ה

  • שבוע טוב קרן

   עפ הרפואה הסינית – שינוי חד פעמי בהופעת הווסת אינו סימן שדורש ברור. הנסיון שלי כמטפל מראה שזה מתרחש אצל נשים מסיבות רבות. במידה והדבר חוזר על עצמו שוב בוודאי שהוא דורש ברור ופנייה לרופא.
   בכל מקרה במידה ואת מודאגת פני לרופא שטיפל בך. בדיקת אולטרה סאונד ובדיקת דם לרמות ההורמונים יכולה לתת תשובה די טובה האם יש סיבה לשינוי או שאכן מדובר בארוע חד פעמי.

 • ליהיא says:

  הי אודי
  אני בת 15 וחצי מקבלת מחזור כבר 4 שנים באופן יחסית סדיר ( כל 28-30 ימים) .
  השבוע הייית ממש חולה בנוסף לכאבי הגרון והאוזניים שחוויתי , היום כאבי בטן תחתונה .
  רופאת המשפחה אמרה שזה כנראה קשור לוירוס הגרון , אך היום בערב הופיע המחזור, בסך כל שבוע וקצת אחרי סיום המזור הקודם.
  קראתי שלפעמים יש קשר למזג האוויר ידי יותר לציין שהשבוע המעלות נעו בי 37-45 מעלות.
  האם יש קשר לוירוס או למזג האוויר ? אשמח אם תענה בהקדם

  • הי ליהיא
   אני לא רופא אלא מטפל ברפואה סינית.
   מנסיוני נשים לפעמים חוות שינויים בזמן הווסת בעקבות מחלה.

 • Rona says:

  הי.
  אני מניקה באופן מלא
  ובחודשים האחרונים אנינמקבלת מחזור כל 19 יום בערך.
  למה זה יכול להיות קשור?

  • הנקה מלאה מצליחה למנוע ביוץ באופן מוחלט רק בתקופה שסמוכה ללידה. לאחר מכן, בעקבות הירידה ברמות הפרולקטין אצל חלק מהנשים מתרחש ביוץ למרות ההנקה.
   בכל מקרה ממליץ לך לגשת לרופא שיבצע בדיקת דם ויברר שהדימום הוא אכן בעקבות ביוץ ווסת ולא ממקור אחר.

 • נועה says:

  אודי שלום,
  כל חיי קיבלתי וסת כל 28 יום. בתקופה האחרונה בגלל מתחים וחרדות ותקופת שבר שאני עוברת (אובדן אבי ז”ל בנסיבה קשה ודברים נלווים), הוסת התחילה להגיע כל שבועיים, או על שלושה שבועות, או לאחר ביותר מחודש.
  התחלתי עכשיו לשתות שתי כמוסות של מסטיק תימני, אני עם כדורי שינה ולפעמים גם הרגעה מסוג קלונקס או כדור טבעי דומה לקלונקס בשם גאבא.
  מה אתה היית ממליץ? זה עינוי לקבל וסת ככה כל שבועיים שלושה עם תסמינים נלווים שהגב שלי גם ככה מפוצץ מכאב וזה נהיה יותר גרוע וכאבים בחזה.

  • הי נועה
   צר לי לשמוע על אובדן אביך והתקופה הקשה שעוברת עלייך. אין ספק שהנפש שלנו היא בעלת השפעה גדולה על תהליכים גופניים.

   אני מאמין שאת זקוקה לטיפול בהתאמה אישית ולא לפתרונות מדף כמו המסטיק התימני. ממליץ לך בחום למצוא מטפל ברפואה סינית באזור המגורים שלך שיוכל להתאים לך טיפול שמתייחס לצדדים הרגשיים, נפשיים וגופניים שאת עוברת. התאמה כזו תתן לך את התוצאות הטובות והמהירות ביותר.
   מקווה שימים טובים ושקטים יגיעו במהרה !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

לשיחת יעוץ השאירי פרטים:

אודי לוריא, Lic.Ac
טלפון: 0544-552534

שם

דואר אלקטרוני

טלפון

תוכן ההודעה