דיקור סיני גניקולוגיה ופריון

רשימת הנושאים

כניסה טבעית להריון עם שחלות פוליציסטיות

כל מה שרצית לשאול על כניסה טבעית להריון עם שחלות פוליציסטיות….

הרופא אמר לי שיש לי שחלות פוליציסטיות – האם אני חייבת טיפול הורמונלי בשביל להיכנס להריון?

לא!

הבעיה העיקרית בגללה נשים עם שחלות פוליציסטיות מתקשות להרות היא שהמחזור שלהן אינו סדיר ולכן קשה מאוד לאתר את זמן הביוץ. כיוון שביצית חייבת להיות מופרת ב 24 השעות לאחר הביוץ, במידה והזוג לא קיים יחסים בסמוך לזמן הביוץ (יום או יומיים לפני מועד הביוץ מספיקים כיוון שהזרע חי כשלושה ימים) הכניסה להריון מאוד קשה.

אז אם אני אסדיר את המחזור אוכל להרות באופן טבעי ללא שימוש בהורמונים?

כן!

מהרגע שהמחזור סדיר ומגיע כל 25-35 ימים, קל מאוד לדעת מהו זמן הביוץ ולהנחות את הזוג “להיות רומנטיים” בזמן הנכון. בהנחה שאין בעיית זרע ההיריון בד”כ מגיע תוך מספר חודשים!!

אם אני מקיימת יחסים בזמן הביוץ או סמוך לו, זה אומר שבטוח יהיה הריון?

לא. חשוב לדעת שבאופן טבעי חלק מהעוברים שנוצרים אינם תקינים ברמה הגנטית, ולכן גם אם הביצית הופרתה היא לא תמיד ממשיכה להתפתח והריון לא נוצר. זהו מצב טבעי לחלוטין ולכן מנחים זוגות לנסות להרות במשך שנה (12 פעמים בהנחה שהמחזור מגיע פעם בחודש) לפני שהם מופנים למרפאת פריון. זו הסיבה גם לכך שישנם הריונות שמפסיקים להתפתח בשבועות הראשונים ולכן הרבה זוגות מחכים לסוף הטרימסטר הראשון לפני שהם מספרים על ההריון.

המחזור שלי באמת לא סדיר, כמה זמן לוקח להסדיר אותו? אני מודה שאין לי סבלנות לחכות….

תשובה לשאלה הזו משתנה בין אישה לאישה, המדד החשוב ביותר להערכה הוא עד כמה המחזור שלך לא סדיר היום. נשים שאין להן מחזור בכלל יזדקקו ליותר זמן מנשים שהמחזור שלהן מגיע כל חודש וחצי חודשיים.

אז זה אומר שאני צריכה לחכות עכשיו מספר חודשיים???

ממש לא! כבר במהלך הטיפול להסדרת המחזור, אנחנו מבצעים מעקב אחרי הביוץ, במטרה “לתפוס אותו” ולנסות להרות תוך כדי. לא מעט פעמיים זה מצליח, וככל שהטיפול מתקדם והמחזור נהיה סדיר יותר כך זה יותר פשוט.

איך בדיוק מתבצע הטיפול?

הטיפול ברפואה הסינית להסדרת המחזור בדרך כולל טיפול בדיקור, התאמת תזונה ומתן של צמחי מרפא ותוספי תזונה על פי הצורך ובהתאמה אישית.

 

 

4 Responses to כניסה טבעית להריון עם שחלות פוליציסטיות

 • שירה says:

  שלום אודי, שמי שירה, אני סובלת משחלות פוליצסטיות אבל מקבלת מחזור באופן קבוע ומזהה ביוץ מידי חודש.
  אנחנו מנסים להיכנס להריון ב7 חודשים האחרונים ללא הצלחה עד כה, האם יכול להיות שהשחלות הפוליצסטיות משפיעות בכל זאת על היכולת שלי להיכנס להריון? האם יש תופעה של ביוץ חלש יחסית? אני בודקת ביוץ עם טבלאות של חום השחר ומזהה עליה אבל מינורית יחסית… אשמח לעזרה תודה!

  • לילה טוב שירה.
   ראשית אתם מנסים רק 7 חודשים לכן מוקדם לקפוץ למסקנות.
   באופן כללי אי פריון יכול להגרם מסיבות רבות וחלקן בכלל קשורות לבעיות זרע, כך שאני כלל לא בטוח שהאבחנה של שחלות פוליצסטיות קשורה לכך שטרם הצלחתם להרות. יש להשלים בדיקות תחילה.
   בהקשר למונח ‘ביוץ חלש’ – אין ממש כזה דבר. במידה וביצית השתחררה לחצוצרה זה קצת כמו הריון – אין חצי הריון ואין חצי ביוץ…

 • נינל says:

  אני ובעלי מנסים להרות כבר 7 שנים ואני עם שחלות פוליציסטיות הוא ביצע בדיקת זרע ויצא תקין ביצעתי צילום רחם הכל תקין והפנו אותנו לטיפול הורמונלי ואני האמת מעדיפה הריון טבעי ללא הורמונים האם זה בכלל אפשרי?

  • התשובה העקרונית היא שכן, אבל חסרים לי הרבה פרטים בכדי שאוכל לענות לגבי המקרה שלך. כיוון שאתם מנסים כבר 7 שנים יש לשלול קיום סיבות נוספות.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

לשיחת יעוץ השאירי פרטים:

אודי לוריא, Lic.Ac
טלפון: 0544-552534

שם

דואר אלקטרוני

טלפון

תוכן ההודעה