אנדומטריוזיס

סובלת מבעיית פריון? כאבי מחזור קשים? שינויים בעיכול סביב תקופת הוסת? תחושה שימי הוסת הם ימי מחלה ושאת חצי בנאדם? יתכן שאת סובלת מאנדומטריוזיס ואפילו לא יודעת על כך..

אנדומטריוזיס הינו מצב בו ריקמה של רירית הרחם נמצאת מחוץ לרחם, באזור חלל האגן בדרך כלל. ריקמה זו, מגיבה לשינויים ההורמונאליים אותן חווה האישה ובדומה לרירית הרחם, עוברת תהליך דימום בזמן הווסת.

כיוון שלדם זה, אין יכולת להתנקז החוצה דרך הנרתיק, הוא נישאר ‘כלוא’ . תהליך זה מוביל להופעתם של כאבי המחזור הקשים, היווצרותה של דלקת מקומית הפוגעת הפריון ועוד…

הערכות כיום מצביעות על כך שכ- 40%-60% מהנשים המתלוננות על כאבי מחזור יאובחנו כסובלות מאנדומטריוזיס. שכיחות התופעה בקרב כלל הנשים בגיל הפריון היא כ – 10%. ישנן תיאוריות שונות המנסות להסביר את הגורמים להופעתה, אך הם עדיין לא ברורים.

אנדומטריוזיס מוביל לפגיעה באיכות חיי האישה, בעיקר עקב כאבי המחזור הקשים המאפיינים אותה ופגיעתה בפריון. מעריכים שבין 33%-50% מהנשים שאובחנו כסובלות מאנדומטריוזיס יחוו אי פריון.

למעבר לבלוג האנדומטריוזיס שלנו – לחץ/י כאן 

הטיפול ברפואה סינית באנדומטריוזיס

  • טיפול בכאבי המחזור- לרפואה הסינית כלים מוכחים לטיפול בכאבי מחזור. מחקר שפורסם לפני כשנתיים ב European Journal of Obstetrics & Gynecology and Reproductive  הוכיח את ההשפעה החיובית שיש לדיקור על כאבי הווסת .
  • טיפול באי פריון- מחקרים עדכניים מצביעים על יכולתו של הטיפול ברפואה סינית להגדיל את סכויי הפריון במהלך טיפולי הפוריות.

שיטות טיפול וידע המאפשרים לך לשלב בין שני העולמות, המערבי והסיני, מהווים את המפתח לשיפור איכות החיים ולפתרון בעיית הפוריות.

 

למעבר למאמר על הטיפול באנדומטריוזיס ברפואה סינית לחץ/י כאן

למעבר למאמר על הטיפול באנדומטריוזיס ברפואה המערבית לחץ/י כאן

למעבר למאמר על הטיפול באנדומטריוזיס בעזרת תזונה לחץ/י כאן.

למעבר למחקר המסכם את הפתופיזיולוגיה ודרכי הטיפול באנדומטריוזיס לחץ/י כאן

השאירו תגובה

Call Now Button