שחלות פוליציסטיות

שחלות פוליציסטיות היא הפרעה אנדוקרינולוגית המופיעה בכ 5%-10% מהנשים בגיל הפריון והינה אחת הסיבות הנפוצות לפנייה לטיפולי פוריות.

למה שחלות פוליציסטיות פוגעות בפוריות?

הפגיעה בפוריות נגרמת עקב:

 1. מספר ביוצים מועט – הביוץ עשוי להתרחש רק אחת למספר חודשים.
 2. הקושי לצפות את מועד הביוץ ולתזמן את קיום יחסי המין לזמן זה.
 3. העדר ביוץ כלל.
 

האם יש טיפול לשחלות פוליצסטיות?

לרפואה המערבית אין כיום טיפול מרפא וישנם שני סוגי טיפולים:

טיפול בגלולות למניעת הריון – מטרת הטיפול היא לגרום לדימום רחמי סדיר ובכך לשמר על רירית הרחם בריאה. הגלולות עוזרות גם לטיפול באקנה ובשיעור היתר.

טיפול בתרופות הגורמות לביוץ- הטיפול מיועד לנשים שמנסות להרות. בד״כ מתחילים מטיפול בכדורים (איקקלומין או לטרזול). במידה והטיפול בכדורים לא הוביל להריון נעשה שימוש בתרופות הורמונאליות לגירוי השחלות ואף בהפרייה חוץ גופית.

האם יש לרפואה הסינית טיפול ?

הטיפול בשחלות פוליציסטיות ברפואה סינית, הינו בעל ערך רב ,משתי סיבות עיקריות:

 • יכולת להחזיר לגוף את האיזון ההורמנואלי וחזרה למחזורים וביוץ סדירים !!
 • שילוב דיקור סיני, במהלך טיפולי הפריון, נחקר ונמצא כמגביר את הסיכויים לטיפול מוצלח.

חשוב: אין צורך לבחור בין הטיפול ברפואה המערבית לטיפול ברפואה הסינית ופעמים רבות וניתן בקלות ליהנות מהרווח הטמון בשתיהן.

 

שחלות פוליציסטיות, דיקור סיני
שחלות פוליציסטיות
לשיחת ייעוץ השאירי פרטים:
אודי לוריא, Lic.Ac
אודות כותב המאמר
אודי לוריא

אודי לוריא

מטפל ברפואה סינית משנת 2001 בתחום הגינקולוגיה והפריון. בנוסף למסלול הלימודים המלא, של 4 שנות לימוד, השתלמתי בסין ב-Zhe Jiang University of traditional Chinese medicine. הקליניקה מתמקדת בטיפול בבעיות הגינקולוגיות השונות (אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות, תסמונות גיל המעבר ועוד..) ובליווי נשים שמנסות להרות (בצורה טבעית) ובמהלך טיפולי הפריון. פרסמתי מאמרים בעיתונות הבין לאומית והארצית ואני מרצה בכנסים וסדנאות. כיום, מלבד העבודה בקליניקה אני עוסק במחקר בשיתוף עם גינקולוגים בכירים.
תעודות והסמכות של אודי לוריא
6 תגובות
 • דן
  הגב

  שלום יש לי שאלה , אני במחזור של 35 יום , סדיר אך כואב עם המון כרישים , לי כמעט ואין סימני שחלות פולצסטיות חוץ מ בדיקת אולטראסונד שהרופאים קבעו שכן יש שחלות פולצסטיות . איך אפשר להתקדם עם מצב כזה . האם להתחיל לחשוב על כיון חיזוק ביוץ ( סטודנטת לרפואה סינית ואני יודעת שהאבחנה היא תקיעות דם ) .

  • אודי לוריא
   הגב

   האבחנה הסינית הנפוצה ביותר בשחלות פוליציסטיות היא אינה תקיעות דם אלא חולשה של אדמה וריקנות של ה chong + ren. יתכן שבמקרה שלך ישנה גם מעורבות של תקיעות דם, אך בדכ זה אינו שורש הבעיה.
   הטיפול בדכ מתבסס על שילוב של דיקור ותזונה בהתאם לאבחנה זו.
   בהחלט ניתן לעזור.

 • יאנה
  הגב

  שלום, בת 30 נשואה ובריאה בד”כ. מתקופת הצבא התחלתי לקחת גלולות במשך כעשור (בעקבות מחזור לא סדיר). לפני כ-10 חודשים הפסקתי עם הגלולות, בעיקר כי הרגשתי שלא עושות לי טוב לגוף. מאז קיבלתי 8 פעמים ווסת (בטווח של בין 28-32 יום ממחזור למחזור). כעת כבר עברו למעלה מ40 יום מהמחזור הקודם ולא קיבלתי. הייתי היום אצל רופא נשים, עשה לי אולטרהסאונד ואמר “תמונה של שחלות פוליציסטיות” צד אחד אמר שהוא רואה הרבה זקיקים קטנים וצד שני בסדר לטענתו. נתן לי בדיקות דם להורמונים. אני לא בהריון ומאוד חוששת..האם זה יכול להיות באמת שחלות פוליציסטיות אם קיבלתי 8 מחזורים סדירים מאז הפס’קת הגלולות??

  • אודי לוריא
   הגב

   בכדי לאבחן את תסמונת השחלות הפוליצסטיות צריכים להתקיים 2 מתוך 3 תנאים: מחזור לא סדיר, מראה של שחלות פוליצסטיות בבדיקת אולטרה סאונד ועדויות של בדיקת דם או בסימנים קליניים של עודף הורמוני מין זכריים.
   כיוון שיש לך 2 מתוך ה 3 את מתאימה לאבחנה.
   חשוב לי להדגיש, שבמידה ובעזרת טיפול ותזונה המחזור יחזור להיות סדיר אז את כבר לא תאובחני כסובלת מהתסמונת. מדובר במצב בר שינוי ולא מצב סטטי.

   • יאנה
    הגב

    אם כן, מה עליי לשנות מבחינת תזונה ואורח חיים? ותוך כמה לדעתך ניתן יהיה להבחין בשינוי?

    • אודי לוריא
     הגב

     הי יאנה
     לא ניתן לתת הוראות פרטניות מבלי לבדוק אותך. בעיקרון את יכולה לקרא אצלי באתר לא מעט חומר על עקרונות התזונה ולנסות. הטוב ביותר כמובן זה לגשת להתאמה אישית.
     שוב – מבלי שראיתי אותך נשמע שסהכ מדובר במצב קל יחסית כיוון שהיו לך מחזורים עד לא מזמן ולכן לא אמור להיות מדובר בטיפול ארוך.

השאירו תגובה

Call Now Button