מחזור סדיר והקשר שלו לביוץ

סדירות המחזור החודשי הינה אחת העדויות לפעילות הורמונלית תקינה.

כאשר אישה חווה מחזור המגיע באופן סדיר ומלווה בתופעות חוזרות כגון נוכחות של הפרשות סביב זמן הביוץ, דימום ווסתי וכאבים בעלי אופי דומה ניתן להניח ברמה גבוהה של וודאות שהמחזור החודשי שלה הוא אכן תוצאה של פעילות הורמונלית תקינה במהלכה מתרחש ביוץ.

  • שחלות פוליציסטיות הינן אחת הסיבות השכיחות לאי סדירות המחזור – למידע נוסף ניתן לקורא כאן

מה ההגדרה של מחזור סדיר?

מחזור נחשב סדיר במידה והווסת מגיעה כל 25-35 ימים. לרוב הנשים אורך המחזור (הזמן בין ווסת לווסת) הוא די קבוע וכמובן שיתכנו שינויים קלים. שינויים אלו, אינם מעידים על בעיה והמחזור עדיין נחשב למחזור סדיר. יש לציין כי מרגע קבלת הווסת הראשונה ועד שהפעילות ההורמונאלית מתבססת והופכת סדירה יכולים לחלוף כשנתיים בהן הנערה תחווה מחזורים שאינם סדירים- מצב הנחשב תקין.
מחזור סדיר והקשר שלו לביוץ

מתי מחזור נחשב ללא סדיר?

אם המחזור מקדים או מאחר את המועד הרגיל שלו ביותר מ 5 ימים. בנוסף, מחזור שהוא קצר מ 25 ימים נקרא מחזור מקדים. מחזור ארוך מ 35 ימים נקרא מחזור מאחר.

מה הקשר בין אורך המחזור למועד הביוץ?

הדימום הווסתי מגיע 12-14 ימים לאחר הביוץ. ההבדל באורך המחזור בין אישה לאישה נובע רק ממשך הזמן שעבר מהופעת הווסת ועד הביוץ (!!) כלומר שאישה שאורך המחזור שלה הוא של 28 ימים מבייצת כ 14 ימים לאחר קבלת הווסת (14=28-14) ואילו אישה עם מחזור של 35 ימים הביוץ מתרחש ביום ה 21 למחזור (21=35-14).
מחזור סדיר והקשר שלו לביוץ
בנשים עם מחזור סדיר ניתן בקלות לחזות את מועד הביוץ המשוער. במידה ואת מנסה להרות, הימים הסמוכים ליום הביוץ אלו הימים הפוריים שלך!

איך אפשר להרות כשהמחזור לא סדיר?

בהעדר ביוץ ומחזור סדירים ישנו קושי להרות באופן טבעי ולכן השלב הראשוני בטיפול צריך להיות מכוון להסדרת המחזור. לרפואה הסינית כלים פשוטים וטבעיים הכוללים דיקור, תזונה נכונה וצמחי מרפא באמצעותם ניתן להסדיר את המחזור.

לקריאת סיפור מקרה  על הטיפול במחזור לא סדיר ושחלות פוליציסטיות לחץ/י כאן

על חשיבות התזונה כחלק מהטיפול בשחלות פוליציסטיות ניתן לקרוא כאן

מתוך ערוץ היוטיוב שלנו
מחזור סדיר והקשר שלו לביוץ
לשיחת ייעוץ השאירי פרטים:
אודי לוריא, Lic.Ac
אודות כותב המאמר
אודי לוריא

אודי לוריא

מטפל ברפואה סינית משנת 2001 בתחום הגינקולוגיה והפריון. בנוסף למסלול הלימודים המלא, של 4 שנות לימוד, השתלמתי בסין ב-Zhe Jiang University of traditional Chinese medicine. הקליניקה מתמקדת בטיפול בבעיות הגינקולוגיות השונות (אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות, תסמונות גיל המעבר ועוד..) ובליווי נשים שמנסות להרות (בצורה טבעית) ובמהלך טיפולי הפריון. פרסמתי מאמרים בעיתונות הבין לאומית והארצית ואני מרצה בכנסים וסדנאות. כיום, מלבד העבודה בקליניקה אני עוסק במחקר בשיתוף עם גינקולוגים בכירים.
תעודות והסמכות של אודי לוריא
Call Now Button